کدهای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل L :

در صورتی که پکیج دیواری مدل L24ff یا L24cf یا L28ff یا L28ff به اشکال برخورد و کد عیب یابی داد چطور به ایراد آن پی ببریم ؟
در تصویر زیر به شرح هر کدام از عیوب پرداخته شده است.

لازم به ذکر است که این لیست فقط جهت اطلاع مشتری میباشد و انجام هرگونه تعمیرات فقط و فقط باید توسط سرویسکار مجاز شرکت ایران رادیاتور صورت بگیرد . در صورتی که پکیج دیواری توسط مشتری یا سرویسکار غیرمجاز شرکت تعمیر گردد امکان تعمیر پکیج توسط نماینده ی مجاز دیگر وجود ندارد و هرگونه دستکاری دستگاه گازسوزی مانند پکیج دیواری توسط افراد غیرمجاز ممنوع است.
در لیست زیر فقط اشکال باز شدن پرشرسوییچ آب توسط مصرف کننده قابل رفع است و در صورتی که به این عیب برخورد نمودید با ما تماس بگیرید تا تلفنی راهنمایی شوید
 

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مدل M و B و E :

در صورتی که پکیج دیواری مدل M24ff یا M24cf یا M28ff یا E یا B یا M28ff به اشکال برخورد و کد عیب یابی داد چطور به ایراد آن پی ببریم ؟
در تصویر زیر به شرح هر کدام از عیوب پرداخته شده است.

لازم به ذکر است که این لیست فقط جهت اطلاع مشتری میباشد و انجام هرگونه تعمیرات فقط و فقط باید توسط سرویسکار مجاز شرکت ایران رادیاتور صورت بگیرد . در صورتی که پکیج دیواری توسط مشتری یا سرویسکار غیرمجاز شرکت تعمیر گردد امکان تعمیر پکیج توسط نماینده ی مجاز دیگر وجود ندارد و هرگونه دستکاری دستگاه گازسوزی مانند پکیج دیواری توسط افراد غیرمجاز ممنوع است.
در لیست زیر فقط اشکال باز شدن پرشرسوییچ آب توسط مصرف کننده قابل رفع است و در صورتی که به این عیب برخورد نمودید با ما تماس بگیرید تا تلفنی راهنمایی شوید

 
 
پرسش و پاسخ

پکیج فن دار یا بدون فن ؟!

    در سازه ها و یا ساختمان هایی که داکت دودکش و دودکش ساختمانی ندارند مانند بالکن هایی بدون تعبیه دودکش ،  حتماً و حتماً باید از پکیج دیواری فن دار استفاده شود.و اما در خصوص ساختمان هایی که داکت دودکش دارند ،  در صورت داشتن شروط زیر می توانید از پکیج بدون فن با تاییدیه کارشناس مجاز محصول پکیج دیواری و مهندس ناظر سازمان نظام مهندسی نصب کنید:

 ۱-  شرط اول داشتن مکش طبیعی داکت دودکش ساختمانی می باشد
 ۲-  قطر دودکش ساختمان نباید از قطر دودکش پکیج کمتر باشد به طور مثال اگر دستگاه بدون فن دارای دودکش قطر ۱۵ است ، نباید داکت دودکش از قطر ۱۵ کمتر باشد.  بنابراین داکت دودکش ساختمان باید  بزرگتر مساوی دودکش کلاهک تعدیل پکیج دیواری باشد.
 ۳-  دودکش ساختمانی و سازه ما نباید با دیگر واحد های ساختمان مشترک باشد
 ۴-  داکت دودکش نباید شکستگی داشته باشد و در ضمن درزبند کامل می بایست باشد.
 ۵- دو دریچه تامین هوا به سایز ۱۰*۱۰ یا ۱۵*۱۵ به تشخیص نظام مهندسی یا کارشناس شرکت تولید کننده پکیج می بایست تعبیه نزدیک پکیج تعبیه شده باشد.
 ۶- ارتفاع داکت دودکش حداقل ۳/۵ متر باشد.

در صورتی که تمامی شرایط فوق الذکر وجود داشت قطعاً دستگاه بدون فن بهتر از فن دار است ، زیرا :


 ۱-  پکیج شوفاژ دیواری فن دار به خاطر فن ای که دارد چند قطعه بیشتر در آن تعبیه شده است مانند فن ، ونتوری ، شیلنگ فن و پرشر هوا  که طبیعی است با اضافه شدن چند قطعه روی دستگاه خرابی قطعات نیز ممکن است بیشتر باشد.

 ۲-  در منازلی که کوچکتر هستند با توجه به فنی که پکیج شوفاژ دیواری فن دار دارد ممکن است سر و صدا کمی بیشتر ، ساکنان منزل را آزار و اذیت دهد مخصوصاً اینکه اگر به صداها در انتهای شب و سکوت حساس تر باشند و یا ساکنین در پذیرایی استراحت کند  و سکوت شب و صدای فن پکیج در زمستان کمی برایشان آزاردهنده باشد.

 ۳- قیمت پکیج فن دار به واسطه وجود چند قطعه اضافه تر به نسبت پکیج بدون فن کمی بالاتر است.

 ۴-  به واسطه وجود چند قطعه اضافه بر روی پکیج فن دار احتمال سرد و گرم شدن آب نیز در شرایطی که این قطعات به خرابی میل داشته باشد بیشتر است. 
 مدل پیشنهادی پکیج برای بالکن چیست ؟

پکیج شوفاژ دیواری فن دار

 تفاوت پکیج L و M چیست ؟

پکیج های سری جدید ایران رادیاتور (معروف به سری L) از بسیاری جهات مانند پکیج های سری قدیم ایران رادیاتور (معروف به سری M) می باشد ، مشخصات فنی این دو سری مانند راندمان حراراتی ، حداکثر توان گرمایی ، حداکثر دمای آبگرم مصرفی ، هد استاتیک پمپ و... مانند هم می باشد. مزیت پکیج های سری L در دیجیتالی بودن آن و دارا بودن نمایشگر دیجیتالی و ارائه ی کدهای خطا برای عیب یابی آسانتر ، نشان دادن دمای آب بر روی نمایشگر ، منبع انبساط بزرگتر و هیدروبلاک برنجی می باشد که در سری M این مزایا وجود ندارد که البته همین مزیت ها باعث بزرگتر شدن حجم دستگاه و افزایش وزن سری L به نسبت سری M شده است. قیمت سری L نیز به علت افزوده شدن این مزایا حدود 7 الی 8 درصد بیشتر از پکیج های سری M می باشد.
             
پکیج مدل L ایران رادیاتور                 پکیج مدل M ایران رادیاتور
                      

 

تعداد پره رادیاتور مورد نیاز ؟

محاسبه ی تعداد پره رادیاتور :

برای محاسبه ی تعداد پره رادیاتور مورد نیاز فرمول های مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط محیطی محل نصب و بازدهی و ظرفیت حرارتی رادیاتور، ضرایب آن متفاوت است. اما به طور معمول در شرایط آب و هوایی معتدل مثل تهران یا اصفهان و شیراز برای طبقاتی که سقف آن پشت بام است و یا طبقه ی پایین واحد مسکونی پارکینگ است 110 کیلوکالری برای هر مترمربع و برای طبقات وسط 90 کیلوکالری جوابگوی گرمایش را میدهد. اما به هر حال بهتر است برای کارشناسی و محاسبه ی تعداد پره رادیاتور با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما بهترین انتخاب را برای شما انجام دهند.
 


هزینه جانبی رادیاتور چقدر است ؟

هزینه ی نصب هر بلوک رادیاتور به عهده مشتری است.
با توجه به اینکه نصب رادیاتور رایگان نیست لذا مشتری میتواند نصب آن را به لوله کش محلی بسپارد.
هزینه ی لوازم نصب هر بلوک رادیاتور به عهده مشتری است.
در صورتی که مشتری از این فروشگاه فقط رادیاتور خریداری نمایند (بدون پکیج شوفاژ دیواری) هزینه ی ارسال رادیاتور به عهده مشتری است. فقط و فقط هزینه ی ارسال رادیاتور به همراه پکیج دیواری در شهر تهران رایگان بوده و توسط این فروشگاه پرداخت میشود.
در صورتی که مشتری از این فروشگاه فقط رادیاتور خریداری نمایند (بدون پکیج شوفاژ دیواری) هزینه ی ایاب و ذهاب نصاب به عهده مشتری است.
هزینه ی ارسال رادیاتور جداگانه و هزینه ی ایاب و ذهاب نصاب نیز جداگانه می باشد.
مدت ضمانت رادیاتور آلومینیومی ده سال (10 سال) می باشد.

 آکس بندی رادیاتور در لوله کشی باید چقدر باشد ؟

حد فاصل دو لوله ی رفت و برگشت رادیاتور که از دیوار بیرون می آید را آکس لوله های رادیاتور می نامند که این اندازه باید استاندارد باشد و اگر شما رادیاتور با آکس 500 میلی متر یا 50 سانت می خواهید خریداری نمایید بهتر است برای نصب دقیق و استاندارد رادیاتور این فاصله دقیق توسط لوله کش شما رعایت شود. بیشترین تعداد فروش و نصب رادیاتور مربوط به آکس 500 می باشد و لوله کش های رادیاتور نیز در اکثر اوقات آکس 500 را انجام میدهند اما اگر بخواهید ارتفاع رادیاتور شما کوچک تر یا بزرگتر شود پس از انتخاب آکس مورد نظر رادیاتور که معمولا 200 و 350 و 500 و 600 می باشد و پس از حصول اطمینان از وجود این آکس در انواع رادیاتورها از لوله کش بخواهید به اندازه ی  آکس مورد نیاز شما لوله کشی نماید . البته آکس های دیگر مانند 400 و 555 و غیره نیز وجود دارد که برای اطلاع از انواع آکس های رادیاتور میتوانید به مشخصات ابعادی رادیاتورهای ایران رادیاتور در منوی رادیاتور وب سایت ما و بررسی فاصله ی لوله های رادیاتور بر روی شکل رادیاتورها مراجعه یا با ما مشاوره نمایید
در شکل روبرو فاصل ی دو لوله ی رفت و برگشت رادیاتور یا همان آکس رادیاتور با نماد B مشخص شده است که لوله کشی رادیاتور ها نیز باید با رعایت این آکس بندی انجام شود.
هواگیری رادیاتور ؟

با یک آچارهواگیری رادیاتور که در همه ی تاسیسات فروشی ها وجود دارد و یا یک پیچ گوشتی دوسو کوچک با پیچاندن پیچ هواگیری به سمت خلاف عقربه های ساعت ؛ هوای رادیاتور خالی شده و پس از خروج مقداری آب از رادیاتور پیچ هواگیری را مجدد ببندید.

 

هواگیری رادیاتور     هواگیری رادیاتور

 


چرا رادیاتور هوا میگیرد ؟
به علت واکنش آبگرم داخل رادیاتورها با فلز آلومینیوم یک واکنش شیمیایی رخ میدهد که
منجر به بوجود آمدن گازی می شود که به اصطلاح به آن هواگرفتن رادیاتور می گویند.
هواگرفتن رادیاتور منجر به این میشود که راندمان رادیاتور پایین بیاید و تعدادی از پره های رادیاتور گرم نشود.

 


حوله خشک کن
در صورت هواگیری ممتد رادیاتورها راه حل چیست ؟

در صورتی که بارها و بارها رادیاتورها را هواگیری کنیم و باز ببینیم بعد از مدتی هوا میگیرد راه حل استفاده از مایعی به نام فرناکس است . بدین صورت که مایع فرناکس را در مسیر رفت رادیاتور میریزیم. باید توجه داشت که پس از ریختن این مایع در مسیر گرمایش نباید در این مسیر هیچ جا نشتی وجود داشته باشد و پکیج شوفاژ دیواری نیز بایست کاملا آببند باشد و نشتی در زیر آن و قطعات پکیج وجود نداشته باشد . زیرا در این صورت مایع فرناکس از مسیر گرمایش در اثر مرور زمان خارج می شود. بهتر است تزریق مایع فرناکس توسط سرویسکار مجاز صورت بگیرد

 


 

بهترین مدل رادیاتور ؟

اگر مشکل هزینه برای مشتری وجود ندارد ، مدل های گران قیمت تر یعنی کال یا سولار و یا دست آخر مدل ترمو از بهترین مدل های رادیاتور می باشند. این مدل ها دارای بیشترین بازدهی گرمایشی هستند
 


نصب پکیج برای واحدهای آپارتمانی زیر 60 متر به چه صورت است ؟

در صورتی که از دودکش دوجداره استفاده شود و یا یک دریچه ی تامین هوا به مساحت 150 سانتی متر مربع نزدیک پکیج شوفاژ دیواری تعبیه گردد که این دریچه همواره باید باز باشد ( البته در صورت تشخیص نصاب مجاز ممکن است این دریچه نیاز به بزرگتر بودن یا شرایط دیگری مطابق با مقررات ملی ساختمان داشته باشد ) نصب پکیج دیواری ( البته پکیج فن دار ) بلامانع است. ضمنا" میتوان پکیج دیواری را در بالکن نصب کرد که مشکلی از بابت تامین هوا وجود نداشته باشد. بالکن نباید هیچگاه حالت مسکونی به خود بگیرد یا پوشانده شود.

 هزینه جانبی پکیج چقدر است ؟

 نکاتی مهم در مورد هزینه ها :
قیمت دستگاه پکیج شوفاژ دیواری عبارت است از : دستگاه پکیج دیواری به همراه لوازمی که در داخل کارتن بصورت آکبند و رایگان از طرف شرکت ایران رادیاتور ارائه شده است. ( لوازم داخل کارتن عبارتست از : پیچ و روپلاک نمره 10 چهار عدد + براکت نصب پکیج بر روی دیوار + دفترچه راهنما + کارت ضمانت )
هزینه دیگر اتصالات برای نصب پکیج ، بسته به شرایط نصب متفاوت است(زیرا طول دودکش ، طول شیلنگ های آب و گاز و تعداد اتصالات لوله کشی در هر نصبی متفاوت است)که هزینه ی آن پس از نصب دستگاه پکیج دیواری محاسبه و دریافت می گردد.
هزینه ارسال به هر نقطه ی شهر تهران توسط این فروشگاه پرداخت میشود و برای مصرف کننده رایگان میباشد.
نصب ، راه اندازی و آموزش استفاده از پکیج دیواری توسط نصاب مجاز محصولات ایران رادیاتور انجام می شود که برای مصرف کننده رایگان میباشد.
پس از نصب و راه اندازی پکیج دیواری ، دستگاه به مدت 24 ماه (دو سال) از طرف شرکت صنعتی ایران رادیاتور ضمانت دارد که یک نسخه از ضمانت نامه به مشتری تحویل داده میشود.
هزینه ی ایاب و ذهاب نصاب مجاز محصولات ایران رادیاتور برای بار اول رایگان و در صورت نیاز به مراجعات بعدی(در صورتی که نیاز به مراجعه ی نصاب،از طرف مشتری باشد مانند آموزش مجدد ؛ یا اشکال در شرایط نصب مانند وصل نبودن گاز) به عهده مشتری می باشد.

 


حداقل فاصله ی پایین ترین نقطه ی دستگاه پکیج دیواری با کف زمین ؟

صد سانتی متر

 


حداقل ارتفاع دودکش برای نصب پکیج بدون فن ؟

سه متر در صورتی که قطر دودکش 15 سانتی متر مربع باشد و داکت دودکش نیز گرد باشد. البته بهتر است در طبقه آخر ساختمان دستگاه پکیج فن دار نصب شود

 
چه لوازم حفاظتی برای طولانی تر شدن عمر پکیج دیواری توصیه میشود ؟

نصب فیلتر سختی گیر پلی فسفات یا مغناطیسی ؛ فیلتر گرمایشی یا استرینر ؛ و یک محافظ برق استاندارد مخصوص پکیج دیواری توصیه اکید میشود.